Unió Esportiva amb l’acadèmia ADEJO

En Josep Oms es va ficar en contacte amb nosaltres i ens va comunicar que tenia una idea d'unir en certa manera en la vessant esportiva l'acadèmia que ell dirigeix i el nostre club, havent parlat també amb un altre club de la ciutat, i ens vam trobar cap a finals d'any en una cafeteria.

El projecte tracta de donar sortida als seus jugadors de l'acadèmia, i que puguin jugar amb nosaltres a Preferent i inclús presentar algun equip més ja que té molts jugadors joves, sub18 i per a nosaltres ens aporta jugadors i a ell li sol.luciona la papereta de que els jugadors puguin competir amb el nostre club.

L'acord va arribar a bon terme, la veritat que a nosaltres ens il.lusiona i ens engresca  molt tindre canalla, així que aquesta etapa sembla fantàstica! A més, nosaltres els "amateurs adults" sí que juguem a escacs, però qualsevol any surt un imprevist i hem de deixar-ho no se sap ben bé fins a quan, llavors la canalla garantitza el "relleu generacional"

D'aquesta fusió ha nascut un nou club que es diu "Club Escacs Balàfia-Adejo".

Ens fa molt de goig pensar en els nous temps que venen!!

Fins aviat!
Salut i escacs!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *